Вільшана

Сорт Вільшана

Автори сорту Вільшана: д. с.-г. н. В.М. Тищенко; д. б. н. М.М. Чекалін, та ін.

Сорт озимої пшениці Вільшана. Полтавська селекція

Сорт озимої пшениці Вільшана

Сорт озимої пшениці Вільшана створений в тісній співпраці та на замовлення практиків, які бажали мати високоврожайний сорт пшениці максимально адаптованої до змін (умов) навколишнього середовища завдяки особливій будові кореневої системи, що містить гени жита.

Сорт створено методом гібридизації сортів озимої пшениці Хамерслебен та українського Миронівська 61 (Ho/m12174 х Миронівська 61) з наступним індивідуальним добором, із використанням збирального індексу та лінійної щільності колосу, а також на фоні штучної затримки часу відновлення весняної вегетації.

Різновидність – еритроспермум. Кущ – прямостоячий, лист зелений. Колос білий, остистий, циліндричний, середнього розміру та щільності, наявні остюки. Колоскова луска має середнє, злегка скошене плече, середній прямий зубець зі слабким опушенням внутрішньої поверхні.

За результатами випробувань сорт виявив високу зимостійкість – 8,7 — 9,0 бала, стійкість до вилягання — 8,2 – 8,6 балів (умовний стандарт 8,5/8,8), до посухи – 8,6 – 8,9 бала. Сорт середньорослий, висота рослин становила 80,9 – 95,3 см. Стійкий до ураження бурою іржею, борошнистою росою, фузаріозом на рівні умовних стандартів. Довжина вегетаційного періоду 276 – 280 днів, середньостиглий.

Урожай і якість зерна

Зернівка червона, крупна, маса 1000 зерен – 42,8…42,9 г.  Досягнута урожайність у виробничих посівах 75,1-118,5 ц/га.

Сорт відноситься до сортів інтенсивного типу, витримує високі дози мінеральних та органічних добрив та пропонується для вирощування як по паровим так і по непаровим попередникам (кукурудза на силос, горох на зерно, багаторічні трави, злакобобові травосуміші та ін.).

Вільшана має високу пластичність, але кращі врожаї формує в оптимальні строки посіву (15-25 вересня); має високу здатність до кущіння в осінній та весняний періоди. Сорт  віднесений до групи з підвищеною фотоперіодичною чутливістю та подовженим періодом яровизації. Особливість сорту – володіє найвищою зимостійкістю та синхронністю утворення підгонів.

Висока врожайність нового сорту формується за рахунок підвищеної долі зерна в загальній біомасі рослини.

За фізико-хімічними, хлібопекарськими властивостями, якості борошна Вільшана формує високу якість зерна з вмістом  білка 13,0…14,0% %, клейковини 30,5 %. Сила борошна 268 W о.а. Об’єм хліба 1100-1230 мл. Сорт віднесений до групи сильних пшениць.

З 2010 року включений в Державний реєстр сортів рослин України.

Ви можете придбати елітне насіння озимої пшениці сорту Вільшана полтавської селекції тут!


Бажаємо Вам щедрих врожаїв!