Полтавчанка

Сорт Полтавчанка

Автори сорту Полтавчанка: д. с.-г. н. В.М. Тищенко та ін.

Полтавчанка один із перших сортів озимої пшениці, яким властиве еректоїдне, або вертикальне, розташування флагового листа і вертикальне розташування кореня, що ліквідує внутрішню конкуренцію рослин.

Сорт озимої пшениці Полтавчанка. Полтавська селекція

Сорт озимої пшениці Полтавчанка

Сорт Полтавчанка отриманий шляхом віддаленої гібридизації сорту Коломак 3 та сорту Скифіанка з наступним багаторазовим добором елітних рослин і використанням збирального індексу, та індексу атракуючої здатності на фоні штучної затримки часу відновлення весняної  вегетації.

Різновидність — еритроспермум. Кущ — прямостоячий, лист темно-зелений. Колос остистий.

Сорт вибагливий до попередників та створений для вирощування на високому агрофоні. Сорт інтенсивного типу вирошування. Висота рослини — 76,7 — 92,6 см, середньорослий. Довжина вегетаційного періоду 272-280 днів, середньостиглий. Характеризується доброю стійкістю до вилягання. Сорт володіє відмінною стійкістю до хвороб та шкідників завдяки імунологічній захищеності.

Полтавчанка характеризується крупним колосом, високою вирівняністью та підвищеною кількістю зерен в колосі, найвищою фотоперіодичною чутливістю, тобто не переростає восени. Кількість зерен в колоску генетично закріплена, що дає змогу характеризувати сорт, як надзвичайно стабільний по врожайності. За рахунок генетичних особливостей сорту рослини формують вирівняні зерна в колосі, що забезпечує надзвичайно великий вихід зерна після доробки.

Зимостійкість сорту обумовлена чутливістю до фотоперіоду (не переростає в осінній період) і видовженим періодом яровизації (стійкий до зимових відлиг та до повернення холодів). Ці особливості придають сортові високий рівень адаптивності до стресових умов середовища. Хлібопекарські якості високі. Сорт віднесений до групи сильних пшениць.

Досягнутий потенціал урожайності на конкурсному сортовипробовуванні становив  83,5 — 94,6  ц/га.

З 2014 включений в Державний реєстр сортів рослин України.

Ви можете придбати елітне насіння озимої пшениці сорту Полтавчанка полтавської селекції тут!

 


Бажаємо Вам щедрих врожаїв!