Левада

 Сорт Левада

Автори сорту Левада: д. б. н. М.М. Чекалін, д. с.-г. н. В.М. Тищенко та ін.

Сорт озимої пшениці Левада. Полтавська селекція

Сорт озимої пшениці Левада

Сорт озимої пшениці Левада поєднує в собі найкращі характеристики своїх легендарних батьків: Миронівської 808, Альбатроса одеського та болгарського сорту Пліска.

Різновидність – еритроспермум. Кущ – прямостоячий, лист зелений з восковою поволокою. Колос білий, остистий, циліндричний, середнього розміру та щільності. Остюки дуже довгі. Колоскова луска має вузьке, злегка скошене плече, середній дзьобоподібний зубець зі слабким опушенням внутрішньої поверхні.

За результатами випробувань 2002-2004 рр. сорт виявив високу зимостійкість 7,3-8,5 бала, підвищену стійкість до вилягання – 8,9…9,0 балів (умовний стандарт 8,5/8,8), до посухи – 7,9…8,3 бала. Сорт середньорослий, висота рослин становила 80,0…93,0 см. Стійкий до ураження бурою іржею, борошнистою росою, фузаріозом на рівні умовних стандартів. Левада – сорт ранньостиглий, дозріває на 3-5 діб раніше стандарту сорту Альбатрос одеського.

Урожай і якість зерна

Зернівка червона, крупна, маса 1000 зерен у 2004 році в Державному сортовипробуванні – 42,8…42,9 г.

Левада відноситься до сортів інтенсивного типу, витримує високі дози мінеральних і органічних добрив та пропонується для вирощування як по паровим так і по непаровим попередникам (кукурудза на силос, горох на зерно, багаторічні трави, злакобобові травосуміші та ін.). Левада має високу пластичність, але кращі врожаї формує в оптимальні строки посіву (15-25 вересня); має високу здатність до кущіння в осінній період. Сорт віднесений до групи з підвищеною фотоперіодичною чутливістю та подовженим періодом яровизації.

Висока врожайність Левади формується за рахунок підвищеної долі зерна в загальній біомасі рослини (збирального індексу – HI). За фізико-хімічними, хлібопекарськими властивостями, якості борошна Левада не відхиляється від умовних стандартів: вміст білку – 15,0…15,5 %; клейковини – 31,5 %. За показниками сорт віднесений до групи сильних пшениць України.

З 2004 року знаходиться у Державному реєстрі сортів рослин України.

Потенціал врожайності 58,2-100,0 ц/га. З року в рік дозволяє отримувати продовольче зерно з високою класністю. Вміст білка 13,0-15,5 %. Вміст клейковини до 31,5 %. Сила борошна 477 W о.а. Об’єм хліба 1110-1230 мл.

Ви можете придбати елітне насіння озимої пшениці сорту Левада полтавської селекції тут!


Бажаємо Вам щедрих врожаїв!