Кармелюк

Сорт Кармелюк

Автор сорту Кармелюк: д. с.-г. н. В.М. Тищенко та ін.

Сорт озимої пшениці Кармелюк, Полтавська селекція

Сорт озимої пшениці Кармелюк

Створений в тісній співпраці та на замовлення виробників, які бажали мати високоврожайний сорт  озимої пшениці максимально адаптований до змін навколишнього середовища з еректоїдним, або вертикальним, розташуванням флагового листа і вертикальним розташуванням кореня, що ліквідує конкуренцію рослин внутрі сорту.

Сорт створено шляхом схрещування сорту Донецький 89 та сорту Перемога 21 з наступним індивідуальним добором, з використанням збирального індексу та лінійної щільності колосу елітних рослин на фоні штучної затримки часу відновлення весняної вегетації.

Різновидність – еритроспермум. Кущ – прямостоячий, лист зелений. Колос остистий.

Відмінна стійкість до хвороб та шкідників завдяки імунологічній захищеності. Має підвищену здатність до кущіння в осінній та весняний періоди. Відноситься до групи з підвищеною фотоперіодичною чутливістю та подовженим періодом яровизації, що дозволяє висівати його в дуже ранні строки сівби.

Зимостійкість сорту теж обумовлена чутливістю до фотоперіоду (не переростає в осінній період) і видовженим періодом яровизації (стійкий до зимових відлиг та до повернення холодів). Ці особливості придають сортові високий рівень адаптивності до стресових умов середовища. Сорт віднесений до групи сильних пшениць.

Досягнутий потенціал урожайності 82,8-102,0 ц/га.

З 2014 року внесений до Державного реєстру сортів рослин України.

Ви можете придбати елітне насіння озимої пшениці сорту Кармелюк полтавської селекції тут!

 


Бажаємо Вам щедрих врожаїв!