Диканька

Сорт Диканька

Автори сорту Диканька: д. с.-г. н. В.М. Тищенко, к. с.-г. н. В.І. Москаленко та ін.

Сорт озимої пшениці Диканька. Полтавська селекція

Сорт озимої пшениці Диканька

Сорт озимої пшениці універсального призначення отриманий шляхом схрещування сортів Южна зоря і Чайка з наступним добором елітних рослин, який гармонійно поєднує в собі максимальну кількість господарсько-корисних ознак та дозволяє в різних кліматичних умовах формувати стабільно високий урожай. За цю гармонійність  визнаний видатним світовою спільнотою та довічно зберігається у Всесвітньому сховищі насіння зразків генофонду у Свальбарді (англ. Svalbard Global Seed Vault) (Норвегія) та у генбанку рослин CIMMYT  (англ. International Maize and Wheat Improvement Center) (Мексика) з 2010 року.

Різновидність – еритроспермум.

Сорт напівінтенсивного типу, створений для вирощування на високому та середньому агрофоні. Довжина вегетаційного періоду 288 днів. Висота рослин 94,0…102,1 см. Стійкість до вилягання на високому агрофоні середня, а на середньому – висока. Зимостійкість і посухостійкість високі. Стійкість до хвороб – середня.

Сорт менш вибагливий до попередників та створений для вирощування на високому та середньому агрофонах. Дає добрий урожай на бідних ґрунтах. Володіє відмінною стійкістю до хвороб, підвищеною зимостійкістю та посухостійкістю. Незважаючи на кліматичні умови формує виповнене зерно з великою масою тисячі зерен.

Урожай і якість зерна

Зернівка червона, склоподібна, крупна. Маса 1000 зерен 47,2-49,5 г. Натура зерна 782-810 г. Вміст клейковини 30,5-32,3%, білка 13,6-15,0%. Сорт добре кущиться як восени, так і весною, невибагливий до попередників. Дає добрі врожаї на бідних ґрунтах, пластичний.

Досягнутий потенціал урожайності 65,1-95,0 ц/га. Сила борошна 365 W о.а. Об’єм хліба 1100-1230 мл. Хлібопекарські якості високі.

З 2005 року внесений до Державного реєстру сортів рослин України.

Ви можете придбати елітне насіння озимої пшениці сорту Диканька полтавської селекції тут!


Бажаємо Вам щедрих врожаїв!