Царичанка

Сорт  Царичанка

Автори сорту Царичанка: д. с.-г. н. В.М. Тищенко; д. б. н. М.М. Чекалін, та ін.

Сорт озимої пшениці Царичанка. Полтавська селекція

Сорт озимої пшениці Царичанка

Видатний  сорт озимої пшениці за показниками якості зерна. Сорт створено методом гібридизації сортів озимої пшениці (Донський напівкарлик х Коломак 3) з наступним індивідуальним добором з використанням збирального індексу та лінійної щільності колосу, а також на фоні штучної затримки часу відновлення весняної вегетації.

Різновидність – еритроспермум. Кущ – прямостоячий, лист зелений. Колос білий, остистий, циліндричний, середнього розміру та щільності, наявні остюки. Колоскова луска має середнє, злегка скошене плече, середній прямий зубець зі слабким опушенням внутрішньої поверхні.

За результатами випробувань сорт виявив високу зимостійкість – 8,7 — 9,0 бала, стійкість до вилягання — 8,5 – 9,0 балів (умовний стандарт 8,5/8,8), до посухи – 8,5 – 9,0 бала. Сорт середньорослий, висота рослин становить 73,0-106,9 см. Стійкий до ураження бурою іржею, борошнистою росою, фузаріозом на рівні умовних стандартів. Довжина вегетаційного періоду 265 – 296 днів, ранньостиглий.

Царичанка сорт ранньостиглий, створений для вирощування на високому та середньому агрофонах. Як і інші сорти полтавської селекції володіє відмінною зимостійкістю та посухостійкістю. Сорт з високим адаптивним потенціалом та здатністю до кущіння в весняний період. Відноситься до першої групи стиглості.

Урожай і якість зерна

З року в рік незважаючи на кліматичні умови формує велику масу тисячі зерен — 40,1-48,3 г, зернівка червона, крупна. Досягнута урожайність у виробничих посівах 92,3 ц/га.

Сорт відноситься до сортів інтенсивного типу, витримує високі дози мінеральних та органічних добрив та пропонується для вирощування як по паровим так і по непаровим попередникам (кукурудза на силос, горох на зерно, багаторічні трави, злакобобові травосуміші та ін.).

Царичанка має високу пластичність, але кращі врожаї формує в оптимальні строки посіву (10-25 вересня); має високу здатність до кущіння в осінній та весняний періоди. Сорт може бути віднесений до групи з підвищеною фотоперіодичною чутливістю та подовженим періодом яровизації. Особливість сорту – янтарне зерно, дуже високі хлібопекарські властивості.

Висока врожайність нового сорту формується за рахунок підвищеної долі зерна в загальній біомасі рослини.

За фізико-хімічними, хлібопекарськими властивостями, якості борошна Царичанка характеризується янтарним зерном, білосніжним борошном і відмінними хлібопекарськими властивостями.  Формує високу якість зерна з вмістом  білка – 14,2… 15,5%; клейковини – 34,5 %.  Сорт віднесений до групи сильних пшениць.

З 2012 року включений в Державний реєстр сортів рослин України.

Ви можете придбати елітне насіння озимої пшениці сорту Диканька полтавської селекції тут!


Бажаємо Вам щедрих врожаїв!