Головна » Насіння » Горох » Полтавець 2

Полтавець 2

Полтавець 2 – сорт зернового гороху, який поєднує стійкість до вилягання стебла та осипання з високим врожаєм і цінними харчовими якостями зерна. Створений методом гібридизації і індивідуального добору короткостеблових безлисточкових рослин з неосипаючим насінням із комбінації схрещування Норд і Орловчанин.

Відноситься до різновидності неопадаюча, підрізновидності безлисточкова (ecadu-cum nullifoliatum). Сходи зелені, без опушення. Стебло просте, висотою при оптимальних умовах зволоження 80-90 см. Загальна кількість вузлів 14-16, до першого плодючого вузла – 10-12. Листки вусатого типу, тобто, замість листочків розвиваються міцні, горизонтально розташовані вусики, якими рослини міцно зчіплюються між собою, створюючи невилягаючий масив.

Боби лущильного типу, прямі, з тупою верхівкою, довжиною 7 см і шириною 1,5 см. Кількість насіння в бобі 5-7. Насіння овальне, з розвинутою сім’яніжкою, якою насіння зростається зі стулками бобу, що забезпечує збільшення стійкості до осипання. Маса насіння 240-270 г, вміст білку 26%.

Сорт середньостиглий, краще інших пристосований до однофазного комбайнового збирання. При дотриманні оптимальної агротехнології, забезпеченні чистоти посівів від бур’янів, врожай може досягти 50-60 ц/га.

З 1999 року знаходиться в Державному реєстрі сортів рослин України.


Бажаємо Вам щедрих врожаїв!