Норд

Норд – перший сорт зернового гороху, який поєднує стійкість до вилягання та осипання з високим врожаєм та цінними харчовими якостями зерна. Створений спільними зусиллями співробітників НВО ”Орел” (Росія) та Полтавської державної аграрної академії методом індивідуального добору короткостеблових безлисточкових рослин з неосипаючим насінням із гібридної комбінації Вусатий 2192 і Неручь.

З 1992 року районується в Росії, а з 1993 року занесений до державного реєстру сортів рослин України в усіх зонах, як цінний. Сорт відноситься до різно-видності неопадаюча, підрізновидності безлисточкова (ecaduсum nullifoliatum).

Стебло сизо-зелене, просте, міцне, із вкороченими між вузлями, довжиною до 90 см. Загальне число вузлів 14-16, до першого плодючого вузла – 10-14. Листки “вусатого” типу, тобто замість листочків розвиваються міцні, горизонтально розташовані вусики, завдяки яким рослини міцно зчіплюються між собою, створюючи єдиний не вилягаючий масив. Прилистки добре розвинуті. Квітки білі, великі, по 2-3 на квітконосі. Боби лущильного типу, прямі, з тупою верхів-кою, довжиною 6 см і шириною 1-2 см. Кількість насінин в бобі 4-6. Насіння округле. Маса 1000 насінин 270-300 г, вміст білку 24-25%, харчові якості від-мінні. Сорт середньостиглий, краще інших пристосований до однофазного комбайнового збирання.

При дотриманні оптимальної технології в умовах Лісостепу України та Росії забезпечує врожай зерна 40-60 ц/га.

Сорту Норд властива унікальна особливість – максимально реагувати на обробку насіння препаратами бульбочкових бактерій в суміші із стимуляторами росту.


Бажаємо Вам щедрих врожаїв!